O Chalupe

Chalupa SLOVENKA je rodinný dom z r. 1928, zrekonštruovaný a zariadený v tradičnom vidieckom štýle. Slúži len pre účely ubytovania v súkromí a v prevádzke je celoročne.

Chalupa je vhodná pre účely aktívnej dovolenky na Slovensku, hlavne pre rodiny, ale aj páry, i jednotlivcov alebo kolektívy.

Nachádza sa v centre obce Čierny Balog, v miestnej časti Vydrovo, 300 m od stanice Čiernohronskej železničky, ktorá jazdí priamo pod oknami smerom do Lesníckeho skanzenu, bezprostredne pod Náučným chodníkom o histórii a tradíciách obce. V blízkosti sú prevádzky občianskej vybavenosti: do 400 m je obchod, lekár, lekáreň, kostol, bankomat, obecný úrad, reštaurácia.

Ubytovacie priestory sa nachádzajú na dvoch podlažiach.

Jedno podlažie má spoločenský charakter (veľká spoločenská miestnosť s krbom, TV, vybavená kuchyňa s dedinským sporákom na pevné palivo, predsieň, WC.  V podkroví je oddychová časť - 4 izby x 2 lôžka, 2 kúpelne s WC, možnosť doložiť 2 prístelky, postieľku.

Celková kapacita ubytovania je 10 lôžok (8 + 2).

Parkovať môžu vo dvore až 3-4 autá.

Prístrešok na opekačky a záhradka pre detské hry sú za chalupkou.

Chalupa SLOVENKA

Zariadenie a vybavenie miestností:

Kuchyňa - vidiecky sporák na pevné palivo s rúrou, dvojplatnička, chladnička, mikrovlnka, varná konvica, stolík a 4 stoličky, sady hrncov (aj veľké na guľáš), pekáče, plech na pečenie, taniere, príbory, hrnčeky a poháre pre 12 os., drobné kuchynské náradie

Spoločenská miestnosť - krb, veľký stôl s lavicami pre 12 os., gauč, TV so satelitom, rádio

Spálne - dve postele s paplónom a vankúšom v čistých návliečkách, polica s individ. osvetlením, stolík s dvoma stoličkami, skriňa so zásuvkami a vešiakovou časťou, deky

Sociálne zariadenia - umývadlo, WC, sprchovací kút, poličky, vešiaky

Iné k dispozícii - jednoduchá knižnica, hračky, spoločenské hry

 

Vybavenie exteriér:

Oddychový prístrešok, ohnisko, pieskovisko pre deti, parkovisko na dvore

Kontaktujte nás